Większość firm miała zaległości w projektach IT w 2020 r.

Czy prace w sektorze IT wspomagają wzrost bezpieczeństwa informacji?

Większość firm miała zaległości w projektach IT w 2020 r.

Ciekawostki, oparte na analizie danych, dotyczące sektora IT, to temat na dzisiejszy post.

• Według ankiety przeprowadzonej wśród 800 decydentów IT z firmy zajmującej się integracją aplikacji MuleSoft, 59% firm nie spełniło oczekiwań związanych z projektem IT w 2019 r. co za tym idzie, zaczynają rok 2020 z zaległościami.
• Brak modernizacji procesów negatywnie wpłynie na przychody firmy w ciągu jednego do pięciu lat, mówi 90% liderów. Kolejne 73% uważa, że ich organizacja straci przychody, chyba że firma będzie w stanie osiągnąć cele transformacji cyfrowej w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
• Liderzy IT twierdzą, że 69% ich czasu jest poświęcane na upewnienie się, że infrastruktura, która napędza ich działalność, jest gotowa do działania, pozostawiając prawie jedną trzecią przepustowości dla innowacji i rozwoju.

Zobacz, dlaczego dostawcy wody łamią przepisy, zbierając zgody RODO

Czy prawdziwa sieć intencjonalna może powstać?

Pierwszym krokiem w kierunku sieci opartej na intencjach jest weryfikacja projektu i zachowania sieci.
Cyfrowa transformacja, powszechnie uznawana za imperatyw biznesowy, ma na celu określenie, które firmy mogą pokonać przeszkody w swoich branżach. W ostatnich latach, firmy stoją przez nowym wyzwaniem, czyli informatyzacją i automatyzacją procesów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Dla sektora detalicznego oznacza to przeniesienie możliwości handlu elektronicznego na wyższy poziom . W branży turystycznej i transportowej większy nacisk kładziony jest na obsługę klienta i doświadczenie . Banki chcą odblokować możliwości chmury i blockchain jedną ręką, podczas gdy drugą walczą z cyberatakami.

Bez terminowej transformacji cyfrowej – wielkoskalowej, zmieniającej procesy – firmy mogą skończyć z tymi samymi skutkami, które dały Blockbuster lub Kodak powalenie na śmierć. Są też ostatnie przykłady tego, jak firmy nie zareagowały na zmiany na rynku i ostatecznie ucierpiały.

Liderzy są prawie przekonani, że cyfrowa transformacja jest kluczem do utrzymania konkurencyjności. Jednak osoby odpowiedzialne za wdrażanie skutecznej technologii zmagają się z ograniczeniami czasowymi. Reakcja na siły zmian na rynku oznacza, że decydenci dzielą swój czas pomiędzy utrzymanie status quo i nadążaniem za ewolucją technologiczną. Podział nie jest dokładnie równy.

Przytłoczeni kierownicy z tzw. poziomu C, mogą pomóc wyjaśnić dlaczego; najbardziej udane projekty są faktycznie kierowane przez CEO w technologiach takich jak sztuczna inteligencja. Ze względu na destrukcyjny charakter tej technologii, są one lepiej dostosowane do szerszego obiektywu lidera CEO.

Realizacja projektów transformacyjnych bez konieczności angażowania pracowników może również pomóc w wyjaśnieniu problemów technicznych CIO. Tylko 10% szeregowych pracowników twierdzi, że jest bezpośrednio zaangażowanych w prace związane z transformacją cyfrową.

Zarejestruj darmowy TRIAL oprogramowania do zarządzania analizą ryzyka oraz DPIA