Jak powstaje Kryptos72?

biznesmen

Jak powstaje Kryptos72?

Zacznijmy od początku

Proces tworzenia oprogramowania, a tym bardziej usługi SaaS jest niezwykle skomplikowany. Niektórzy sądzą, że wystarczy dwóch ambitnych studentów, kilka nocy i powstaje aplikacja, która podbija świat. Świat zna takie historie. Ostatnio nasz rodak, stworzył otwieracz do butelek, który podbija świat bo jak mawiał Steve Jobs: “W prostocie siła”. Jednak proces tworzenia aplikacji biznesowych, nastawionych na kompleksowe rozwiązywanie wielu problemów naszych Klientów, wygląda inaczej.

Zasada 3:1

Zaczyna się od problemu. Na tym etapie potrzeba bezcennego doświadczenia praktyków, którzy mogą skonfrontować proponowane rozwiązania Działu Projektu, z realną wartością dodaną, jaką dostrzega Klient. W tytule przyjąłem złotą zasadę tworzenia oprogramowania Kryptos. 3 miarki projektowania (planowania) na jedną miarkę programowania. Analogicznie, 3 miarki testowania, na jedną miarkę opracowania interfejsu. To działa.

Brak półśrodków

Każdy kto zna i miał styczność z zespołem Kryptos72, poznał sposób naszej pracy. Preferujemy poświęcić 2 dni dłużej na dopracowane rozwiązanie, niż opublikować tymczasową funkcję. Takie podejście z punktu widzenia biznesowego jest wyzwaniem, ale dzięki temu Klient otrzymuje produkt wysokiej jakości.

Skalowalność

Tworzymy wyłącznie funkcje, które są elastyczne i umożliwiają dopasowanie do różnych branż i potrzeb Klientów, zachowując stabilność reszty systemu. Realizacja tej zasady jest najtrudniejsza i możliwa tylko dzięki bezcennym zespołom developerów.

Szkic

Używamy aplikacji pomagających w opracowaniu interfejsów, jednak w pierwszym etapie zawsze używamy ołówka i kartki papieru. Tworzone mapy myśli, używane są następnie przy tworzeniu algorytmów, w ramach scenariusza testów. Pomysły i idee, zapisywane są i archiwizowane. Okresowo wracamy do nich, by sprawdzić jak daleko ewoluowały. założenia pierwotne. Zawsze szkic tworzony jest przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ISO 27001, zarówno w sektorze korporacyjnym jak i budżetowym, przy konsultacji z praktykami, którzy zmagają się z zupełnie innymi problemami w małych firmach lub np w szkołach.

Już wkrótce na naszym blogu, kolejna część artykułu. Sprawdź, może już jest 🙂

Zapoznałem się i akceptuję Klauzulę Informacyjną oraz Regulamin Newsletter

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 

Formularz Zapisu

Zapoznałem się i akceptuję Klauzulę Informacyjną oraz Regulamin Newsletter

FreshMail.pl