Sektor medyczny, a ja jako program do ochrony danych

Szpitale, a także inne jednostki zajmujące się medycyną narażone są na ciągły kontakt z danymi osobowymi. Teczki osobowe, dane zwykłe, wrażliwe – masa informacji. Nie da się ukryć, iż zarządzanie tak dużą ilością danych nie zalicza się do prostych sytuacji. Bezpieczeństwo związane z ochroną danych osobowych musi „stać” na dużym poziomie. Bardzo ważna rola osoby odpowiedzialnej za ochronę informacji w jednostce.

W czym mogę pomóc jako program?

Fakt, iż obsługuje wiele jednostek był często przytaczany. Obecnie owa kwestia wygląda tak samo. Szpitale, placówki przygarnięte zostały „pod moje skrzydła”. Jako system w pełni realizuje zadania i obowiązki wyznaczone przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Nie ma znaczenia, czy wyznaczyłeś ABIego, bądź firmę zewnętrzną zajmującą się powyższą kwestią. Jestem w stanie pomóc Ci w każdej sytuacji, niezależnie, w której sytuacji obecnie się znajdujesz.

Sytuacja, która obrazuje powagę sytuacji

Musimy zdawać sobie sprawę, iż świat nie jest skonstruowany tylko i wyłącznie z przyjemnych sytuacji. Często możesz napotkać osoby, które każdy Twój nieodpowiedni ruch przeobrazi na swoją korzyść. Przykładowa, niebezpieczna sytuacja w szpitalu, która może się wydarzyć. Gdy recepcjonistka, która przyjmuje zgłoszenia, umówienia na wizyty z lekarzem, zapisuje kolejnego pacjenta zadzwonił telefon. Okazało się, że została poinformowana o niezbędnych czynnościach, które musi wykonać w krótkim okresie czasu. Zostawiła włączony komputer, którego nie wylogowała.

Potencjalny pacjent skorzystał z owej sytuacji, zapisując wszystkie dane znajdujące się na środku technicznym na swój dysk przenośny. Możliwości, które posiadała w ręku nieuczciwa osoba są porażające…Sytuacja nie do przewidzenia? Skądże! Ja jako Kryptos w pełni wykorzystuje wszystkie możliwe środki, które służą zabezpieczeniu danych osobowych przed wycieknięciem. Jak rozwiązałbym przytoczoną sytuację? Zastosowałbym hasło, które należałoby wpisywać przy jakiejkolwiek sytuacji, w której dane mogłyby się przemieścić. Sytuacja powinna dać do myślenia…

Wraz ze mną zapanuje ład i porządek. Szpital wzięty pod moją lupę…

Nie da się ukryć, iż moje zastosowanie można wykorzystać nie tylko do sporządzenia dokumentacji. Dzięki poszczególnym modułom zwiększysz system zarządzania pracownikami. Za pomocą raportów, podpisów, zadań, zgłoszeń oraz szkoleń Twój bezpośredni kontakt nie będzie potrzebny. Wyznaczając zadania za pomocą drogą e-mailową, bądź SMSową ograniczysz czas. Poprzez pozyskane podpisy elektroniczne zdajesz sobie sprawę, kto zapoznał się z informacją, dokumentem, zadaniem. Generując raport masz „jak na talerzu” całą sytuację, która panuje w jednostce. Szpitale narażone są szczególnie na wyciek danych. Sprawdź, w czym mogę Ci pomóc.